U okviru 22. kolu Prve lige RS, fudbaleri “Rudar-Prijedora” su savladali “Famos” iz Istočne Ilidže rezultatom 3:1 (2:1).

Utakmica tek što je počela domaći su preko Da Silve poveli 1:0 a kada je u 10. minuti kapiten Pekija udvostručio prednost, mnogi su očekivali laganu pobjedu izabranika Bojana Krulja.

Međutim, igrači “Famosa” nisu tako mislili pa su već u 27. minuti preko Hadžibegovića stigli do pogotka.

Do kraja prvog dijela igre bilo je još prilika za golove ali je ostalo 2:1.

Tek što je počeo nastavak, idealna šansa za “Rudar-Prijedor”.

Škrba je skrivio penal i zaradio crveni karton pa “Famos” ostaje sa igračem manje..

Ipak, Rončević brani udarac Da Silve.

Domaći preko Jovanovića postižu novi pogodak u 64. minuti.

Priliku da meč učine neizvjesnim gosti dobijaju u 70. minuti kada sudija Perić svira penal u njihovu korist.

Međutim, ni Novković ne koristi idealnu šansu za postizanje gola.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata pa je ostalo 3:1.

U narednom kolu “Rudar-Prijedor” gostuje u Bijeljini kod domaćeg “Radnika”.

Biće to duel nekadašnjih premijerligaša koji se ove sezone nalaze daleko do borbe za titulu.

Rudar-Prijedor: Famos (Istočna Ilidža) 3:1 (2:1)

Gledalaca: 200
Sudija: Danijel Perić (Bijeljina)
Strijelci: Da Silva u 2., Pekija u 10., Jovanocić u 64. za Rudar-Prijedor, Hadžibegović u 27. minuti za Famos
Žuti kartoni: Pekija, Kovačević, Marić (Rudar-Prijedor), Hadžibegović, Marković (Famos)
Crveni karton: Škrba (Famos)

Sekulić, Pekija, Kovačević (Amoa), M.Bilbija, Da Silva, Mikić (Jovanović), Marić, Perić (Radaković), Tomić (Demonjić), D.Bilbija, Marmat (Cervos)