U okviru 19. kola Druge lige Republike Srpske-Grupa Zapad, ekipa “FSA Prijedor” je ostvarila novu pobjedu.

Prijedorčani su slavili rezultatom 4:1 protiv ekipe “Crni vrh” iz Jaružana.

Početak meča na “Poljani” protekao je u ispitivanju snaga i blagoj terenskoj inicijativi domaćih.

Ipak, gosti su prvi došli do vođstva.

Igrala se 16. minuta kada je glavom pogodio Milaković.

To nije omelo domaće koji su u sljedećem napadu izjednačili preko svog najboljeg strijelca.

Kovačević je ispratio napad svoje ekipe, dočekao slabu reakciju odbrane gostiju i “zakucao” loptu pod prečku za 1:1.

Uslijedio je period igre kada se “Crni vrh” orijentisao isključivo na odbranu, dok su Prijedorčani previše komplikovali u završnici.

Tri minute prije kraja prvog dijela igre Borislav Mikić je još jednom pokazao da su godine samo broj kada je on u pitanju.

Spremno je dočekao centaršut sa lijeve strane i glavom pogodio za preokret.

Već na startu drugog poluvremena pogodio je Knežević za 3:1 i tada se mogao naslutiti pobjednik.

Do kraja se u strijelce “upisao” i Sadžak za uvjerljiv domaći trijumf od 4:1.

Ekipa “FSA Prijedor” se u debitantskoj drugoligaškoj sezoni nalazi na visokom 4. mjestu na tabeli sa 32 osvojena boda.

U narednom kolu Prijedorčani gostuju u Tesliću kod domaćeg “Proletera”.

FSA Prijedor: Crni vrh 4:1 (2:1)

Stadion: “Poljana”
Gledalaca: 150
Sudija: Milan Aleksić (Banjaluka)
Strijelci: Kovačević u 18., Mikić u 42., Knežević u 56. i Sadžak u 85. za FSA Prijedor, Milaković u 16. minuti za Crni vrh
Žuti kartoni: Cvijetić (Crni vrh)