Rudar-Prijedor je odigrao i drugu prijateljsku utakmicu tokom priprema za novu sezonu Prve lige RS.

Prijedorčani su uzeli učešće na prvom seniorskom turniru „Gradiška – Kozara 2018“ gdje im je protivnik u polufinalu bila domaća ekipa.

Zeleno-crni su odlično počeli meč te su poveli u 10.minuti kada je odličan centaršut Mrkića u pogodak pretvorio Crnomarković.

Igraći Kozare su potom imali veći posjed lopte ali bez konkretnih prilika dok je Rudar-Prijedor igrao čvrsto u odbrani i svoje šanse tražio iz kontranapada.

U drugom dijelu igre oba trenera su izvršili dosta izmjena.

Domaći su tražili pogodak za izjednačenje a Prijedorčani za ovjeru pobjede.

Najbolju priliku za goste propustio je Kovačević.

Da meč bude riješen tek poslije penala pobrinuo se Kondić pogodivši za 1:1 u sudijskoj nadoknadi.

Primljeni pogodak nije demoralisao Prijedorčane koji su odlično izvodili jedanaesterce.

Zanimljivo je bilo na kraju kada je trener Žerić pokazao da ima veliko povjerenje u igrače koji dolaze.

Odgovornost je dao onim najmlađima a oni su uzvratili na najbolji način.

Pogađali su juniori Sajak, Kovačević i Nikola Marmat i tek nešto stariji Mikić, dok su sa druge strane promašili bivši igrači “rudara sa Sane” Radoja i Komljenović, pa su Prijedorčani prošli u finale rezultatom 4:1 poslije penal serije.

Drugi polufinalni susret u petak igraju Jedinstvo iz Bihaća i Tekstilac iz Dervente a finale se igra u subotu od 18:00 časova.

Trener Nedžad Žerić je susret počeo sa postavom Hamzabegović, Davidović, Lajić, Pekija, Kukavica, Mršić, Mrkić, Gavranović, Rokvić, Crnomarković i Lezić.

U nastavku su priliku dobili Petrović, Kovačević, Sajak, Nikola Marmat, Danilo Marmat, Ramić, Dragić, Rosić, Mikić i Živanić.