kk-prijedor-ekipa-2016-17-1Košarkaši Prijedora ostvarili su novu, šestu pobjedu u prvenstu Prve lige Republike Srpske.

Prijedorčani su u 7.kolu slavili u Istočnom Sarajevu kod domaće Slavije 1996 rezultatom 83:66.

Izabranici trenera Palalića su od početka meča nametnuli svoj stil igre pa su nakon prvih 10 minuta imali +8 (18:26).

Prednost gostiju se uvećavala iz minuta u minut, a razlika u kvalitetu je bila očigledna što govori podatak da su Prijedorčani sve četvrtine riješili u svoju korist za konačnih 66:83.

Za konačan trijumf najzaslužniji su bili Jovičić sa 24 i Igor Damjanović sa 14 poena, dok je kod domaćih najbolji bio Ašanin sa 20 poena.

KK SLAVIJA 1996: KK PRIJEDOR 66:83(18:26, 14:19, 15-17, 19:19)