virto-quintus-mira-subota-rezultat-1Rukometašice prijedorske „Mire“ poražene su u prvom meču 3.kola Čelendž Kupa koji je danas odigran u Kvintselu (Holandije).

Igračice domaće ekipe „Virto Quintus“ slavile su rezultatom 46:19 (22:11).

Prijedorčanke su povele 0:1 i 1:2 nakon čega su Holanđanke preuzele igru u svoje ruke i iz minuta u minut povećavale svoju prednost koja je na kraju prvog dijela iznosila +11 (22:11).

Izabranice Ljubice Ivetić nisu dobro „otvorile“ nastavak meča pa su se redali golovi u mreži Darjane Vukliš.

Na kraju susreta rezultat je glasio 46:19.

U redovima Holanđanki Hage je postigla 12 a Nooitmeer 7 golova dok kod našeg predstavnika vrijedi pomenuti učinak Bašanović sa 9 i Kararić sa 6 golova dok je Vukliševa imala 15 odbrana.

Iako su rukometašice „Mire“ doživjele uvjerljiv poraz, treba reći da je ovaj nastup u Čelendž Kupu bio istorijski za ovaj klub.

Prijedorčanke će priliku za popravljanje utiska imati već sutra kada će ove dvije ekipe ponovo odmjeriti snage.

Kompletnu utakmicu možete pogledati na snimku koji se nalazi OVDJE

virto-quintus-mira-subota-rezultat-2 virto-quintus-mira-subota-rezultat-3 virto-quintus-mira-subota-rezultat-4