radnik urije-bratstvo kozarac-prijateljska (5)Ekipa Radnik Urije iz Prijedora je u 2.kolu prvenstva Pete lige FSP Prijedor igrala neriješeno protiv Svodne 1:1.

Tako su „urijaši“ osvojili bod, poslije gotovo godinu dana, jer su prethodno identičnim rezultatom okončali susret u četvrtoligaškom rangu, takođe na terenu u Tukovima, 4.oktobra 2015. protiv prijedorskog OFK Bereka 1975.

Potom su u borbama za bodove nanizali 15 uzastopnih poraza, u kojima su postigli 13, a primili 58 golova.

Zanimljivo je da je najbolji pojedinac ovog meča bio nekadašnji prvotimac OFK Prijedora, Sejfudin Salešević-Fuđi, koji se aktivirao u 44.godini i bio asistent iz kornera kod vodećeg gola svog tima, kada je Aljoša Tejić glavom zatresao protivničku mrežu u 34.minuti.

Gosti su izjednačili preko Nikole Kneževića u 42.minuti, a remi je i najpravedniji ishod meča.

Radnik Urije: Svodna 1:1(1:1)

Stadion: Tukovi