prijedor-heo-izvjestaj (4)Košarkaši Prijedora nastavili su seriju pobjeda u prvenstvu Prve lige Republike Srpske.

Prijedorčani su sasvim zasluženo stigli do šestog uzastopnog a ukupno osmog trijumfa čime su potvrdili svoje ambicije da se bore za sam vrh tabele.

Pobjedom u Bratuncu protiv istoimene ekipe, ozabranici Danila Palalića su se domaćinu revanširali za poraz iz prvog dijela sezone 75:77 pred svojim navijačima.

Konačan rezultat glasio je 71:85 (26:21, 11:18, 10:23, 24:23).

Bratunčani su od početka poveli te su prednost držali do 18. minute i prvog, kasnije će se ispostaviti jedinog, izjednačenja na utakmici (35:35).

„Nošeni“ raspoloženim Mihajlom Zvonarom (32 poena), Prijedorčani u periodu od 25. do 30. minute prave seriju 16:2 i odlaze na velikih +17 (45:62) što su znalački zadržali do kraja meča.

Osim najefikasnijeg aktera meča Zvonara koji je imao i 6 skokova i 2 asistencije, u redovima KK Prijedor treba izdvojiti „all round“ učinak Bogićevića 20 poena-7 asistencija-6 skokova-6ukradenih lopti i standardno odličnog Jovičića sa 14 poena i 8 skokova.

Kod domaćina raspoloženiji od ostalih bili su Mladenović sa 17 i Kovačević sa 13 poena.

-Čestitam momcima na borbenosti, prikazanoj igri i zasluženoj pobjedi. Dobra atmosfera u ekipi i kvalitetan rad na treninzima “odrazili” su se i na naše rezultate, što su prepoznali i ljubitelji košarke u Prijedoru pa ih je sve više na našim mečevima. Priliku za nastavak pobjedničke serije imamo već narednog vikenda kada dočekujemo ekipu KK Teslić – rekao je trener Prijedorčana Danilo Palalić.

KK BRATUNAC: KK PRIJEDOR 71:85 (26:21, 11:18, 10:23, 24:23)