U derbi meču 28. kola Prve lige Republike Srpske u fudbalu “Laktaši” i “Rudar-Prijedor” su podijelili bodove igrajući 1:1.

Može se reći da je ovo bio susret za drugu poziciju na tabeli pošto će “Radnik” već izvjesno, biti prvak i novi član Premijer lige BiH.

Neriješenim ishodom “laktaši” su zadržali tri boda viška u odnosu na Prijedorčane.

Domaći su poveli u 14. minuti autogolom golmana Trišića koji je nespretno reagovao nakon udarca Turanjanina.

Izjednačio je Gbegbe 20 minuta kasnije.

“Rudari sa Sane” su ostali sa igračem manje u 43. minuti kada je isključen Živanović koji je kao zadnji igrač odbrane gaulirao protivničkog igrača.

Drugo poluvrijeme nije donijelo promjenu rezultata.

I domaći su meč završili sa 10 fudbalera jer je Ostojić u nadoknadi dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Laktaši: Rudar-Prijedor 1:1 (1:1)

Laktaši
Gledalaca: 300
Sudija: Miroslav Bjelica (Trnovo)
Strijelci: Trišić- autogol u 14. za Laktaše, Gbegbe u 34. minuti za Rudar-Prijedor
Žuti kartoni: Nikolić, Ostojić, Tešić, Šikanjić, Petrović (Laktaši), Bilbija (Rudar-Prijedor)
Crveni kartoni: Ostojić (Laktaši) u 90+4. i Živanović (Rudar-Prijedor) u 43. minuti