Izuzetno važan trijumf ostvarili su košarkaši “Prijedor-Spartaka” u borbi za opstanak u društvu najboljih bh. timova.

U 2. kolu Lige za opstanak izabranici trenera Palalića savladali su OKK “Slavija 1996” iz Istočnog Sarajeva rezultatom 87:80 (30:17, 24:28, 19:15, 14:20).

Ovom pobjedom sustigli su upravo svoje protivnike jer obje ekipe sada imaju po šest pobjeda.

Gosti su na početku meča poveli 0:2 što je bilo njihova jedina prednost tokom 40 minuta igre.

Nakon toga su Prijedorčani preuzeli kontrolu utakmice.

Pogodili su prva tri šuta za tri poena i do kraja prve četvrtine stekli osjetnu razliku (30:17).

U drugom periodu igre domaći su stigli i do maksimalnih +21 (38:17) nakon čega se igrači “Slavije” vraćaju u meč i do poluvremena smanjuju razliku na -9 (54:45).

Treći i četvrti dio igre protekli su u izjednačenoj igri gdje su obje ekipe imale svoje mini serije, ali gosti nisu ozbiljnije ugrozili prednost Prijedorčana.

Na kraju konačan rezultat 87:80.

Kod Prijedorčana Stanković je imao dabl-dabl učinak sa 15 koševa i 10 asistencija.

Bojanić je postigao 14 a Gutalj 12 poena dok je Gosnel imao 10 skokova.

U redovima gostiju Maran je ubacio 25 a Elez 20 poena.

U narednom kolu ekipa “Prijedor-Spartaka” gostuje u Žepču gdje igra sa “Orlovikom”.