U susretu 20. kola Premijer lige BiH za žene, rukometašice prijedorske “Mire” savladale su ekipu “Goražda” rezultatom 27:23 (14:12).

Domaće su odlično otvorile meč pa su u 12. minuti imale +5 (7:2), međutim borbene gošće serijom 8:1 preokreću rezultat u svoju korist u 23. minuti (8:10).

Ipak do kraja prvog dijela Prijedorčanke stiču prednost sa kojom odlaze na odmor.

Početkom nastavka izabranice trenera Gligorevića prave seriju 4:0 pa u 40. minuti imaju +6 (20:14).

Do kraja susreta Goraždanke se ne predaju ali više od poraza 27:23 nisu uspjele postići.

Kod domaćih najraspoloženija je bila Duška Tintor sa 8 golova dok je Dragica Gligorević postigla 6.

Kod gošći najefikasnija je bila Barut sa 8 pogodaka.

Treba istaći i golmane obje ekipe, Mariju Gligorević kod “Mire” i Anu Radojević kod “Goražda” koje su imale zavidan broj odbrana.

ŽRK “Mira”: ŽRK “Goražde” 27:24