mira-ilidza-jesen-rezultat-1Rukometašice „Mire“ ostale su na maksimalnom učinku nakon četiri odigrana kola Premijer lige BiH za žene.

Prijedorčanke su u derbiju kola savladale uvijek neugodnu, do ovoga kola takođe neporaženu ekipu ŽRK „Ilidža“ rezultatom 25:22 (15:13).

Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj igri, ekipe su se smjenjivale u vođstvu a bilo je čak sedam izjednačenja.

Izabranice trenera Ljubice Ivetić su najveću seriju od 4:0 napravile od 18. do 22.minute kada su zaostatak od dva gola (9:11) pretvorile u istovjetnu prednost (13:11), koju nisu ispuštale do kraja meča.

Uporne gošće se nisu predavale pa su „Mirinu“ prednost tokom nastavka od +4, „istopile“, pa su u 50.minuti stigle do 22:21.

mira-ilidza-jesen-rezultat-2Domaće su ipak sigurnije u finišu zahvaljujući nekoliko odličnih odbrana Vukliševe za konačnih „Mira“: „Ilidža“ 25:22.

Prvo ime susreta zasigurno je bila Dunja Kunovac sa 10 golova i velikim doprinosom u odbrani te Bašanović sa 6 i Lukač sa 5 golova.

Kod ujednačenih Ilidžanki, Saletović je postigla 6 a Dejanović 5 golova.

Treba reći da su oba golmana, Vukliš kod domaćih i Merdžanić kod gošći bile odlične, a svaka je odbranila po dva sedmerca.