U Prijedoru je proteklog vikenda odigran susret 11. kola Druge rukometne lige Republike Srpske – Grupa “Zapad”.

Ekipa ORK “Prijedor” je dočekala ekipu MRK “Sloga 2” (Doboj) te je uz odličnu igru ostvarila ubjedljivu pobjedu rezultatom 34:21(18:11).

Na početku susreta gosti su bili ravnopravan protivnik ali Prijedorčani od 9. do 15. minute serijom 6:1 stižu do +4 (9:5).

Domaći poluvrijeme završavaju istovjetnom serijom 6:1 za rezultat na pauzi od 18:11.

Kada su početkom nastavka sa četiri uzastopna gola stigli do +11 (22:11) pobjednik je bio riješen.

Do kraja meča svi prvotimci ORK “Prijedor” su dobili priliku da zaigraju a konačan rezultat glasio je 34:21.

Kod domaćih najefikasniji je bio Đaković sa 10 golova dok su golmani imali ukupno 24 odbrane.

U redovima Dobojlija vrijedi istaći Stjepanovića koji je postigao 7 golova.

Prijedorčani su drugi na tabeli Druge lige “Zapad”.

ORK “Prijedor”: MRK “Sloga 2” (Doboj) 34:21 (18:11)

Dvorana “Mladost”
Sudije: Drljača/Kovjanić
Isključenja: Prijedor – 2 minuta, Sloga 2 – 6 minuta
Sedmerci: Prijedor – 4(4), Sloga 2 – 2(2)

ORK Prijedor
Stevandić 2, Bojić, Škarić 5, Kondić 1, Miljuš 1, Mudrinić 4, Đaković 10, Puzić 5, Novaković 5, Stojanović 1, Vranješ, Marčetić-7 odbrana, Kragulj-17 odbrana