U susretu 14. kola Druge rukometne lige Republike Srpske – Grupa “Zapad”, ekipa ORK “Prijedor” ostvarila je novu pobjedu.

Prijedorčani su na domaćem terenu savladali ekipu ORK “Sava” iz Broda sa ubjedljivih 41:23 (15:8).

Domaći su meč otvorili serijom 4:0 a gosti su prvi pogodak postigli tek u 10. minuti.

Do kraja prvog dijela igre prednost Priejdorčana porasla je na +7 (15:8).

U nastavku meča viđena je prava golijada.

Trener domaćih Josić dao je priliku svim igračima a prednost je rasla iz minuta u minut do konačnih 41:23.

U redovima ORK “Prijedor” najefikasniji su bili Slavko Davidović i Nemanja Kragulj sa po sedam pogodaka dok su kod Brođana četiri igrača postigla po četiri gola.

Bila je ova treća uzastopna pobjeda Prijedorčana na startu proljećnog dijela prvenstva a posebno raduje sve bolja igra podmlađene ekipe.

ORk “Prijedor”: ORK “Sava” Brod 41:25

Zorić, Čanković 1, S.Davidović 7, F.Davidović 2, Cvijić 3, Kragulj 7, Lukić, Đaković 6, Škarić 3, Lajšić, Miljuš 1, Tadić, Lugonja 4, Novaković 4, Vokić 3