U periodu od 23. do 25. novembra na Internacionalnom Burch Univerzitetu u Sarajevu održan je Novembarski kamp fizike za sve učenike zainteresovane za ovu nauku, na kojem je učestvovala i Selma Budimlić, učenica prijedorske Gimnazije “Sveti Sava”.

Na kampu je učestvovalo oko 120 učenika, raspoređenih u šest grupa prema starosti i oblastima interesovanja.

Održana su predavanja iz teorijske fizike,kao i eksperimenti iz laserske fizike,a na kraju svakog dana vršeni su testovi u kojima su učesnici demonstrirali svoje znanje iz cjelokupne fizike.

-Naša učenica Selma Budimlić osvojila je treće mjesto u predolimpijskoj grupi (D-),te se vratila sa bronzanom medaljom – potvrdili su iz najstarije prijedorske škole koja u 2020. obilježava 100 godina postojanja.

Ovom prilikom ističemo i značajnu podršku škole, koja je, pokrivajući sve finansijske troškove, dodatno motivisala učenicu na rad koji je rezultirao bronzanim uspjehom.

Povezane vijesti

Gimnazija “Sveti Sava” Prijedor: U tok... Savjet učenika Gimnazije "Sveti Sava" Prijedor i ove godine organizuje humanitarnu akciju „Jedan slatkiš-jedno dijete“. Akcija traje u periodu od ...
Muzička škola “Savo Balaban” Prijedor:... Muzička škola "Savo Balaban" iz Prijedora u nedjelju, 8. decembra, organizuje matine koncert na kojem će učestvovati svih 80 učenika pripremnog razred...
Prijedor: Učenička izložba “Kreativna ćirili... U prijedorskoj Narodnoj biblioteci "Ćirilo i Metodije" otvorena je izložba "Kreativna ćirilica". Riječ je o izložbi radova učenika osnovnih škola o te...
Dodijeljena prva stipendija Fonda Dalibor Popović ... Prvi ŠA stipendista ili bolje reći, prva ŠA stipendistkinja je Dajana Nedić iz Kotor Varoša koja je student 4. godine Akademije likovnih umjetnosti u ...
Gimnazija “Sveti Sava” Prijedor: Obilj... Članovi Savjeta učenika Gimnazije "Sveti Sava" Prijedor nedavno su obilježili Međunarodni dan srednjoškolaca. Međunarodno vijeće studenata je 193...
Učenici OŠ “Ćirilo i Metodije” Trnopol... Protekle srijede, 20. novembra učenici Osnovne škole „Ćirilo i Metodije“ iz Trnopolja obilježili su Međunarodni dan dječijih prava. -Uz prigodan ...
Akcija Savjeta učenika OŠ “Kozarac” po... Humanitarnu akciju, povodom Međunarodnog dana djeteta koji se obilježava 20. novembra, pokrenuo je Savjet učenika naše škole. Predstavnici naše ško...
Grad Prijedor: Raspisan Konkurs za dodjelu student... Na osnovu člana 82. stav 3. Zakona o lokalnoj samoupravi („Službeni glasnik Republike Srpske“, broj: 97/16 i 36/19), člana 89. Statuta Grada Prijedor ...