Kada su sportski akteri na terenu korektni i posvete se samo igri onda je nebitno ko pravdu dijeli.

Tako je bilo u prijateljskoj utakmici na stadionu „Kod Celpaka“ u Prijedoru članova Četvrte lige PFS Prijedor, Gomjenica: Brzi 4:0.

Naime, u prvom poluvremenu je, bez pomoćnika sudio novi trener domaćih Branko Torbica, nekada i strateg ekipe iz Busnova, da bi u drugom pištaljku preuzeo Blaženko Torbica.

Prethodno povratnik u ovaj prijedorski klub, inače poznati arbitar, u 43.minuti nakon kornera Bojana Draganića sa desne strane glavom postavio konačan rezultat prvog poluvremena 2:0.

Mrežu gostiju je u 14.minuti „načeo“ još jedan povratnik u tim Gomjeničana Vedran Lazić, a u nastavku u 83.minuti i treći pogodak postigao je, takođe povratnik Siniša Gvozden, da bi minut kasnije tačku na goleadu stavio Dušan Davidović.

Ne može se reći da se i izabranici Dragutina Mikanovića nisu trudili, prije svih Borivoje Krneta, ali nisu našli načina da savladaju Srđana Šobota, sigurnog debitanta među stativama prošlosezonskog regionalnog ligaša Republike Srpske.

Gomjenica: Brzi 4:0(2:0)

Stadion: Gomjenice „Kod Celpaka“
Gledalaca: 20. Sudija: Branko Torbica (Prijedor)
Strijelci: V.Lazić u 14. B.Torbica u 44. Gvozden u 83. i Davidović u 84.minuti