mira-neretva-izvjestaj-1Rukometašice „Mire“ su u derbiju 3.kola prvenstva Premijer lige BiH ostvarile i treću pobjedu, pošto su savladale „Neretvu“ iz Jablanice rezultatom 28:21.

Do novog trijumfa Prijedorčanke je predvodila, ove sezone najbolja igračica Azra Bašanović, koja je već treći meč zaredom i najefikasnija među izabranicama Ljubice Ivetić.

Iako su domaće rukometašice u 22.minuti imale minus od četiri gola (7:11) u nastavku serijom od 5:0 stižu do tri gola razlike (16:13, 39.minuta), ali sve do 46.minuta imaju čvrst otpor veoma dobrih gošći iz Jablanice (19:18), ali su na kraju, ipak, ubjedljivo slavile.

Vrijedi pomenuti i odličan učinak Duške Tintor koja je postigla 7 golova dok je Vukliševa imala „samo“ 11 odbrana.

Kod „Neretve“ je odlična bila Blaženka Pandža na golu koja je imala 13 odbrana dok su Isić sa 8 i Halebić sa 6 golova bile najefikasnije.

mira-neretva-izvjestaj-2ŽRK MIRA: RK NERETVA 28:21 (11:12)

Dvorana: „Mladost“
Gledalaca: 150
Sudije: Irhad Mešić (Sarajevo) i Ognjen Šatordžija (Zenica)
Sedmerci: Mira 11(8), Neretva 1(1)
Isključenja: Mira 8 minuta, Neretva 18 minuta

MIRA:
Rosić, Vukman, Bašanović 11(5), Kunovac 2(1), Damjanović 1, Suvajac, Tintor 7(1), Kararić, Ćorić 1(1), D.Mutić, Vukliš-11 odbrana, Lukač , Sladaković, J.Mutić 2, Torbica 1, Gligorević

NERETVA:
B.Pandža-11 odbrana + 2 sedmerca, Žulj 1, Širić, Kasumačić 1, Halebić 6, Vrdoljak 2, Isić 8(1), Čolić, M.Klepo, Falan, Ristić 2, N.Klepo, Bešić, M.Pandža