zmaj-rudar prijedor-prijateljska (1)U prvoj prijateljskoj utakmici tokom drugog dijela priprema za nastavak takmičenja u Premijer ligi BiH, fudbaleri Rudar-Prijedora odigrali su neriješeno 3:3 sa ekipom RNK „Zmaj“ iz Makarske.

Prijedorčani, koji se nalaze na pripremama u gore pomenutom primorskom gradu susjedne Hrvatske, odigrali su dva različita poluvremena.

U prvom dijelu igrali su juniori „rudara sa Sane“ i mlađi igrači, a domaći su stigli do prednosti od 2:0.

U nastavku susreta trener Zlatko Jelisavac na teren je poslao „prvu postavu“ koja je do kraja meča uspjela izboriti neriješen rezultat 3:3 protiv člana 3.Hrvatske nogometne lige Jug.

zmaj-rudar prijedor-prijateljska (2)Pogotke za Rudar-Prijedor postigli su Nemanja Pekija, Vedran Kantar a treći gol djelo je jednog domaćeg igrača koji je nespretno reagovao nakon ubacivanja Marinka Rastoke.