rudar prijedor-siroki brijeg-rezultat (1)Fudbaleri Rudar-Prijedora doživjeli su u okviru 9. kola Premijer lige BiH novi poraz na domaćem terenu.

Nakon što su poklekli protiv lidera Zrinjskog, Prijedorčani su izgubili i protiv Širokog Brijega rezultatom 0:1 (0:0).

Izabranici trenera Gavrana bili su bolji rival tokom prvih 45 minuta ali to nisu uspjeli „materijalizovati“ i postići pogodak.

Nastavak je donio mnogo bolju igru rivala sa „Pecare“ koji je imao terensku inicijativu koja je „krunisana“ pogotkom Pehara sa ivice šesnaesterca u 72. minuti susreta.

Prethodno je Kozić dva puta sjajno intervenisao nakon odličnih šuteva Širokobriježana.

Do kraja susreta Rudar-Prijedor je pokušao stići barem do boda a najbolju priliku je imao par minuta prije kraja kada je dobar udarac Mrkića golman Soldo izbacio u korner.

Zanimljivo, Široki Brijeg je tek u šestom premijerligaškom duelu u Prijedoru ostvario prvi trijumf, a Prijedorčani su do danas bili jedina ekipa koju Hercegovci nisu pobijedili u gostima na zvaničnim susretima u društvu najboljih bh. timova.

rudar prijedor-siroki brijeg-rezultat (2)Rudar-Prijedor: Široki Brijeg 0:1 (0:0)

Gledalaca: 500
Sudija: Husein Terzić (Travnik)
Strijelac: Pehar u 72. minuti za Široki Brijeg
Žuti kartoni: Desnica (Rudar-Prijedor), Ćorić, Marković, Kresinger (Široki Brijeg)

Kozić, Nišević, Jovičić, Pekija, Šodić, Burazor, Kojić, Radoja (od 79. Mrkić), Arežina, Džafić, Jasper (od 65. Desnica)
Trener-Boris Gavran

Široki Brijeg
Soldo, Ćorić, Pehar (od 85. Landeka), Wagner, Ćorluka (od 46. Buhač), Kožulj, Brekalo, Bralić, Crnov, Kresinger (od 71. Sesar), Marković
Trener-Slaven Musa

rudar prijedor-siroki brijeg-rezultat (3) rudar prijedor-siroki brijeg-rezultat (4) rudar prijedor-siroki brijeg-rezultat (5)