prijedor-mladost-prijateljska (2)Rukometaši Prijedora su u trećoj kontrolnoj utakmici ostvarili drugu pobjedu, uz startni poraz, pošto su savladali banjalučku Mladost sa 30:20(15:9).

Domaći su, poslije startnog „egala“ do 6.minuta (2:2) serijom od 3:0 za tri minuta preuzeli vođstvo, a i pored motiva mlade ekipe rivala, u 59.minutu iznosilo je maksimalnih +11 golova (30:19).

-Vidan je napredak u našoj igri, ali još mnogo toga moramo da popravimo. Ukoliko budemo odgovorno ispunjavali zamisli trenera Bojana Unčanina, vjerujem da ćemo spremno dočekati prvenstvo – rekao je najefikasniji igrač susreta, desno krilo Prijedorčana Sandro Popović.

Trener Banjalučana Marinko Torbica izrazio je žaljenje što iz kluba sa imenom grada na Sani nije poveo golmana Gojka Topića i Andreja Miljuša na turnir u Barceloni (Španija) gdje je Mladost u uzrastu 1997.godište zauzela osmo mjesto u konkurenciji 39 timova.

-Teško se suprotstaviti Prijedoru, koji će, tvrdim, imati fizički najspremniju ekipu u Premijer ligi BiH. Ipak, smatram da Mladost ove sezone može da osvoji prvo mjesto u Prvoj ligi Republike Srpske – naglasio je Torbica.

Prijedor-Mladost(BL) 30:20(15:9)

Dvorana „Mladost“
Sudije: Bucalo i Grbić (obojica iz Prijedora)
Sedmerci: Prijedor 5(5), Mladost 6(4)
Isključenja: Prijedor 6 minuta, Mladost 6 minuta

PRIJEDOR:
Topić-14 odbrana, Beširević-2 odbrane, Unčanin 2, Šešić, Miljuš 1, Đurić 1, Savić 1, Popović 7, Kaurin, Ćosić 3, Babić-9 odbrana, Vejnović 1, Vlačina 3, Vejnović 1, Blagojević 4, Radaković 4