U organizaciji KK “Mladost” iz Kostajnice održan je 3. Karate kup “Kup Mladosti 2024”.

U konkurenciji 244 takmičara iz 13 klubova sa 300 prijava, karate klub “šodan” iz Prijedora je postigao sjajne rezultate.

-Naši sportisti su su osvojili ukupno 58 medalja, 26 zlatnih, 15 srebrnih i 17 bronzanih. U generalnom plasmanu naš klub je osvojio prvo mjesto. Nakon završenog bodovanja imali smo ukupno 125 poena. Drugoplasirani KK “Rajko Crnobrnja – Gligo” iz Novog Grada je osvojio 73, dok je banjalučki “Sinđelić” osvojio 60 poena i zauzeo treće mjesto. Na ovom sportskom nadmetanju član “šodana” Matija Radaković je proglašen za najboljeg takmičara u muškoj konkurenciji. Ovaj turnir je bio zadnja provjera naših sportista pred nastup na Državnom prvenstvu za uzrast djece do 13 godina, koje će se održati u Sarajevu, 6. aprila ove godine – rekao je prvi čovjek “Šodana” Rajko Vučičević.