Fudbaleri “Rudar-Prijedora” vratili su se na pobjednički put.

Oni su u susretu 17. kola Prve lige Republike Srpske u Foči savladali domaću “Sutjesku” rezultatom 3:1.

Prijedorčani su poveli poslije kornera u 4. minuti kada je pogodio Kulenović.

Domaći do izjednačenja dolaze u 27. minuti iz penala koji je sigurno izveo Mirković.

Stjepanović je vratio prednost na stranu lidera nakon greške odbrane “Sutjeske”.

Konačan rezultat 1:3 postavio je Jakupović u 59. minuti.

“Rudar-Prijedor” je ovim trijumfom stekao tri boda prednosti nad drugoplasiranom “Zvijezdom 09” koja je na domaćem terenu igrala “samo” neriješeno 2:2 sa “Slogom” iz Doboja.

Narednog vikenda na rasporedu je derbi dvije vodeće ekipe.

Prijedorčani bi, nadamo se, pobjedom ponovo stekli veću prednost nad najvećim rivalom za plasman u Premijer ligu BiH.

Sutjeska (Foča): Rudar-Prijedor 1:3

Foča
Bez gledalaca
Sudija: Vojislav Vuković (Brčko)
Strijelci: Mirković u 27. iz penala za Sutjesku, Kulenović u 4., Stjepanović u 42. i Jakupović u 59. minuti za Rudar-Prijedor