Juniori Rudar-Prijedora nastavljaju sa nizom bez poraza u Omladinskoj Premijer ligi BiH.

Mladi fudbaleri su u susretu 7. kola na Gradskom stadionu u našem gradu remizirali sa vršnjacima iz banjalučkog Borca.

Konačan rezultat glasio je 2:2 (1:2).

Gosti su poveli u 8. minuti kada je Bosnić evrogolom pogodio pod samu prečku gola domaćih.

Prijedorčani su izjednačili tri minuta kasnije kada je Bilbija odlično šutirao glavom poslije centaršuta Filipa Mikića.

U tim trenucima izabranici trenera Marjanovića imali su inicijativu i nekoliko poluprilika ali rezultat se nije mijenjao.

Banjalučani do novog vođstva došli u 32.minuti kada je Bosnić pogodio sa ivice kaznenog prostora kroz “šumu” nogu.

Već na startu drugog dijela igre domaći su stigli do poravnanja.

Filip Mikić je u 48. minuti izveo slobodan udarac, lopta je zakačila nekoga u “živom zidu” gostiju i prevarila Damjanovića.

Imali su mladi “rudari sa Sane” više loptu u svojim nogama u nastavku meča, napravili su nekoliko dobrih akcija, ali nije bilo onih najizglednijih šasnci za pogodak i trijumf.

U posljednjih 15-ak minuta ponestalo je snage i jednima i drugima pa je na kraju završeno rezultatom 2:2.

Prijedorčani se nakon sedam odigranih kola nalaze na visokoj 4.poziciji sa 14 bodova i u narednom susretu gostuju u Mostaru kod Zrinjskog koji je na čelu tabele sa svih sedam pobjeda.

Rudar–Prijedor: Borac 2:2 (1:2)

Gledalaca: 200
Sudija: Zoran Grbić (Prijedor)
Strijelci: Bilbija u 11. i F.Mikić u 48. za Rudar-Prijedor, Bosnić u 8. i 32. minuti za Borac
Žuti kartoni: M.Mikić, Vuruna (Rudar-Prijedor), Arsić, Milojević (Borac)

Trninić, Trkulja(Savić), Marmat, Ratković, Kaurin, Sadžak(Cerić), Bilbija(Vuruna), Drljača, F.Mikić(Dejanović), M.Mikić(Mršić), Čunjalo