U susretu 12.kola Premijer lige BiH, rukometašice „Mire“ savladale su na domaćem terenu ekipu „Dubice“ rezultatom 32:26 (18:14).

Prijedorčanke su u prvom kolu nastavka prvenstva od prvog do posljednjeg minuta bile u prednosti, a Dubičanke su jedini neriješen rezultat imale kod 1:1.

Do 13.minute prednost domaćih kretala se od jednog do tri gola, nakon čega „Mira“ serijom 7:1 odlazi na 15:8, što uporne gošće do pauze „spuštaju“ na -4 (18:14).

Početak drugog poluvremena pripada „Dubici“ koja u 42.minuti (22:21)ima napad za izjednačenje, ali ga ne koristi.

Slijedi nekoliko dobrih odbrana i sigurnih realizacija domaćih pa „Mira“ pet minuta kasnije ponovo ima „opipljiviju“ prednost (26:22) koju čuva do kraja za konačnih 32:26.

U redovima Prijedorčanki vrijedi istaći učinak Azre Bašanović sa 9 i Jelene Mutić sa 7 golova kao i Bogdanu Sekulić koja je imala nekoliko sjajnih odbrana u trenucima kada se „lomio“ rezultat.

Kod „Dubice“ najefikasnija su bile Ilićeva sa 8 i Ćurić sa 6 pogodaka.

Osmom ovosezonskom pobjedom „Mira“ je stigla do četvrte pozicije na tabeli sa 24 boda, identičnim učinkom kao što imaju „Hadžići“ na poziciji iznad i „Krivaja“ na poziciji ispod.

U narednom kolu izabranice trenera Gligorevića gostuju kod posljednjeplasirane „Hrasnice“ koja je doživjela svih 12 poraza.

ŽRK Mira: ŽRK Dubica 32:26 (18:14)