Fudbaleri Rudar-Prijedora poraženi su u Foču od domaće Sutjeske rezultatom 2:1 u okviru drugog kola prvenstva Prve lige Republike Srpske.

Prijedorčani su imali bod “u džepu” do sudijske nadoknade kada je Rašević pogodio glavom nakon ubacivanja iz slobodnog udarca.

Odbrana zeleno-crnih je bila neoprezna, napadač Fočaka je ostao sam i poslao loptu u mrežu Hamzabegovića za veliku radost saigrača i publike.

Sutjeska je povela u 30.minuti.

Golman Prijedorčana je odbranio šut Raševića ali je natrčao Okuka koji je pogodio donji lijevi ugao.

Pet minuta kasnije odbrana domaćih je neoprezno faulirala Crnomarkovića u kaznenom prostoru pa je sudija Mazić pokazao na “bijelu tačku”.

Gavranović je poslao golmana u jednu a loptu u drugu stranu za izjednačenje rezultata kojim se otišlo na odmor.

“Rudari sa Sane” nakon dva odigrana kola imaju samo jedan osvojen bod a već naredne subote dočekuju Kozaru iz Gradiške koja ima maksimalan učinak na startu šampionata.

Sutjeska: Rudar-Prijedor 2:1 (1:1)

Foča
Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica)
Strijelci: Okuka u 30. i Rašević u 90.za Sutjesku, Gavranović u 35.minuti iz penala za Rudar-Prijedor
Žuti kartoni: Sekulović, S.Pljevaljčić, Milić, A.Ivanović, M.Ivanović, Rašević(Sutjeska), Rosić, Pekija, Lajić(Rudar-Prijedor)