Fudbaleri Rudar-Prijedora savladali su na gostovanju u Gradišci domaću Kozaru rezultatom 3:1 i izbili na čelo tabele.

Na ruku im je išao i poraz Zvijezde 09 koja je izgubila od Podrinja u Janji.

Sada zeleno-crni nakon pet odigranih kola imaju 13 bodova dok ekipa iz Etno sela Stanišić ima bod manje.

Prijedorčani su poveli u 10.minuti kada je nakon akcije u kojoj su učestvovali Pecelj i Jakupović, strijelac bio Ognjen Jaćimović.

„Rudari sa Sane“ su prednost udvostručili u 41.minuti a bio je to „mat u dva poteza“.

Nakon kornera za domaće, golman Nemanja Petrović je uhvatio loptu, ispucao odmah naprijed a Demir Jakupović je bio bolji u duelu sa odbrambenim igračem Kozare i pogodio mrežu iza Bojanića.

Ekipa Borčeta Sredojevića je smanjila na 1:2 u 65.minuti kada je pogodio Feher nakon ubacivanja Kovljena.

Sve dileme oko pobjednika riješio je najbolji pojedinac meča Jakupović koji je u 78.minuti postavio konačnih 1:3 nakon lijepe akcije Jaćimovića i Gavranovića.

FK Kozara: FK Rudar-Prijedor 1:3 (0:2)

Gradiška
Gledalaca: 200
Sudija: Dražen Vasiljević (Doboj)
Strijelci: Feher u 65.za Kozaru, Jaćimović u 10., Jakupović u 41. i 78. minuti za Rudar-Prijedor
Žuti kartoni: Aljetić, O.Petrović (Kozara), No.Petrović, Vojnović (Rudar-Prijedor)