Fudbaleri Rudar-Prijedora ostvarili su pobjedu u 9.kolu Lige za prvaka.

Prijedorčani su slavili na gostovanju u Janji kod domaćeg Podrinja rezultatom 4:2(1:0).

Izabranici trenera Jelisavca poveli su pogotkom Lolića u 37.minuti.

Domaći su do poravnanja stigli u 48. preko Došle da bi ponovo Lolić u 66. i Ćatić u 83.minuti bili sigurni za 1:3.

Dvije minute do kraja Vučić je domaćima dao nadu da mogu izbjeći poraz, međutim Jaćimović je u 5.minuti sudijske nadoknade postigao pogodak iz jedanaesterca za konačnih 2:4.

Podrinje je meč završilo sa dva igrača manje.

Najprije je u 52.minuti Sajtanović morao u svlačionicu zbog dva žuta kartona da bi golman Bodiroga u trećoj minuti sudijske nadoknade skrivio penal i dobio direktan crveni karton.

Podrinje: Rudar-Prijedor 2:4 (0:1)

Janja
Stadion FK Podrinje
Gledalaca: 200
Sudija: Dragan Mejakić (Banja Luka)
Strijelci: Došlo u 48. i Vučić u 88. za Podrinje, Lolić u 37. i 66., Ćatić u 83. i Jaćimović u 90.+5 minuti iz penala za Rudar-Prijedor