Kada su se simpatizeri Gomjenice ponadali da će njihovi ljubimci ostvariti i treću uzastopnu pobjedu u prvenstvu Regionalne lige Republike Srpske-grupa Zapad i primaći se na samo tri boda komšiji OFK Brdu, kojeg su u prošlom kolu savladali u Hambarinama, te Ravni iz Međeđe (imaju po 27 bodova) porazom kod kuće od OFK Lauša (1:2) ostali su na pretposljednjem 14.mjestu sa 21 bodom.

Ta pozicija, ukoliko Borac iz Kozarske Dubice ne uspije da sačuva status člana drguoligaškog Zapada vodi u niži rang, Četvrtu ligu PFS Prijedor, a već je „otpisana“ Sloga iz Donjih Podgradaca sa samo 14 bodova.

Kada su izabranici trenera Igora Mršića poveli u 8.minuti sa 1:0 golom Đorđa Kreće činilo se da su na dobrom putu da uknjiže nova tri boda protiv favorizoanog rivala, koji se sada nalazi na diobi trećeg i četvrtog mjesta sa sastavom Kladara.

Njegoš Miljković je u 21.minuti donio izjednačenje 1:1 i sa tim rezultatom okončano je prvo poluvrijeme.

Predvođeni kapitenom i najboljim igračem Aleksandrom Prtijom Banjalučani su u 63.minuti postigli, ispostaviće se na kraju, pobjedonosni pogodak, pošto se „rezervista“ Ljubiša Jorgić četvrti put ove sezone upisao u listu strijelaca.

FK Gomjenica: OFK Lauš 1:2(1:1)

Stadion: Kod Celpaka
Sudija: Bojan Balaban (Srbac) 6,5
Strijelci: Kreća u 8. za Gomjenicu, a Miljković u 21. i Jorgić u 63.minuti za Lauš
Žuti kartoni: Mijatović, Tadić (Gomjenica), Lakić (Lauš)