Rukometašice prijedorske „Mire“ nastavile su svoju dominaciju u Kupu Republike Srpske.

Na završnom turniru koji je održan u Doboju, Prijedorčanke su u neizvjesnom finalu savladale ekipu ŽRK „Borja“ Teslić rezultatom 31:30 (19:15).

Nakon što su povele 5:2, izabranice trenera Ljubice Ivetić, su rezultatski “plus” čuvale do kraja prvog poluvremena iako Teslićanke nisu dozvolile da „Mira“ stekne veću prednost pa je nakon 30 minuta bilo 19:15.

Serijom 6:2, igračice „Borje“ početkom nastavka stižu do izjednačenja 21:21.

Potom je „rezultatska klackalica“ prelazila sa jedne na drugu stranu.

Nakon što su Teslićanke povele 26:27 u 49.minuti, Prijedorčanke su odbranama Darjane Vukliš i golovima sestara Dragane i Jelene Mutić te najboljeg pojedinca meča Duške Tintor preokrenule na 29:27.

Do kraja meča igralo se „gol za gol“ pa su rukometašice „Mire“ osvojile šestu uzastopnu titulu pobjednica Kupa RS.

Najefikasnija igračica finalnog turnira bila je Duška Tintor sa 19 golova, a najbolji golman Darjana Vukliš.

-Čestitam svojim djevojkama na još jednom trofeju. Na turniru smo nastupili oslabljeni, bez prvog strijelca Azre Bašanović te Dragane Dojčinović i Sanje Vukman. Međutim, ostale igračice su dale sve od sebe da ponovo budemo najbolji u Kupu Republike Srpske. Iako smo bili favoriti, ovo je za nas veliki uspjeh, s obzirom da smo ovog proljeća podmladili ekipu. Čestitam i rukometašicama „Borje“ koje su svojom odličnom igrom izvukle maksimum od naših rukometašica – rekla je Ljubica Ivetić, trener ŽRK „Mira“.

Prijedorčanke su u polufinalu bile bolje od ŽRK “Doboj” dok su Teslićanke eliminisale ŽORK “Omladinac” Banja Luka.

ŽRK Mira
Vukliš-26 odbrana, Pjević 1, Veselinović, Suvajac, D.Gligorević, Ćorić, Tintor 13, D.Mutić 4, J.Mutić 5, Bilbija, Došen 3, Sladaković 5, M.Gligorević