Fudbaleri banjalučkog Borca su preokretom u drugom poluvremenu slavili na domaćem terenu protiv Rudar-Prijedora rezultatom 4:1 (0:1).

Bio je to susret 5.kola Lige za prvaka RS.

Prijedorčani su poveli u 27.minuti preko Jaćimovića.

Banjalučani su do trijumfa došli u posljednjih pola sata meča.

Najprije je Radoja izjednačio u 64. minuti, već u narednom napadu Delić je pogodio za 2:1.

Zekanović je u 76. povisio na 3:1 a konačan rezultat postavio je Delić u 82.minuti.

Ovim trijumfom, Borac je i matematički osigurao titulu i ekspresan povratak u Premijer ligu BiH u narednoj sezoni.

Borac: Rudar-Prijedor 4:1
Banja Luka
Gledalaca: 1.000
Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo)
Strijelci: Radoja u 64., Delić u 65. i 82. i Zekanović u 76. za Borac, Jaćimović u 27.minuti za Rudar-Prijedor