Regionalni ligaš Republike Srpske, OFK Brdo, u prijateljskoj susretu savladao je člana lige Unsko-sanskog kantona Rudara iz Kamengrada sa 3:1.

Ekipa Amira Kaltaka povela je već u 8.minuti, kada je Mujadžić iskoristio neopreznost odbrane rivala i jednu odbijenu loptu poslao u mrežu za 1:0.

Vrijedi napomenuti da je umjesto golmana Emina Karića, među stativama gostiju stajao njegov prezimenjak Izet, igrač sa stažom od dvije decenije u ovom klubu, a jednom je branio i u prvenstvenom meču.

Tim trenera Ale Krupića, kojeg predvodi kapiten Besim Burnić, gaji napadačku igru i u 28.minuti Elmedin Hadžić je imao sjajnu priliku, ali njegov udarac odlični brani Adnan Čaušević.

Dva minuta kasnije Muhamed Burnić iskosa sa desne strane cilja suprotan ugao i donosi izjednačenje 1:1.

U 38.minuti pomenuti dvojac “rudara” je pred Čauševićem, ali nijedan ne uspijeva da ga “matira”, a samo minut kasnije na suprotnoj strani Edin Sarhatlić iz povoljne pozicije šalje loptu kraj gola.

U 43.minuti “povratnu” loptu sa desne strane Sanela Hadžimuratovića koristi Besim Ibričić i majstorski u svom stilu šalje “topovski” u lijevi ugao Karića za 2:1.

I u nastavku igralo se otvoreno sa obje strane, na momente žustro, kao da je riječ o borbi za bodove.

U 50.minuti Ivan Šakić je prošao po lijevoj stranu, šutirao kraj istrčalog Karića ka praznoj mreži, a Sarhatlić sa lakoćom “poentirao” za 3:1.

Najbliži pogotku u završnici bio je Haris Kaltak, prvo je njegov udarac zaustavio Karić, a potom je pogodio prečku.

OFK Brdo: NK Rudar (Kamengrad) 3:1(2:1)