Košarkašice Mladosti su u potkozarskom derbiju u okviru 5.kola Prve lige Republike Srpske savladale Kozaru sa 61:54 (10:18, 12:10, 24:13, 15:13), ostvarivši tako drugu pobjedu, uz tri poraza, a isti skor sada ima i njihov rival iz Gradiške.

Gošće koje sa klupe predvodi nekadašnja reprezentativka Bosne i Hercegovine Zvezdana Gagić bolje su otvorile utakmicu i bile su u vođstvu do finiša treće četvrtine kada su Prijedorčanke povele sa 40:39 i pred posljednji period otišle na +5 (46:41).

Imala je ekipa Srđana Golubovića peh da ostane bez Jovane Mrđe, koja je zbog povrede zgloba morala da napusti igru, ali je taj hendikep dodatno stimulisao njene saigračice da u odlučujućim trenucima budu smirenije protiv tradicionalno neugodnog protivnika.

Dugo je na semaforu, uz mnoštvo brzopletosti u organizaciji akcija i promašaja na obje strane stajao rezultat 53:52, da bi Snežana Kovač, pošto je uhvatila loptu pod svojim obručem, faulirana u napadu i od dva iskoristila jedno bacanje za minimalno povećanje vođstva Mladosti na 54:52.

Kozara još jednom ne koristi napad, a na minut i 15 sekundi prije kraja iskusna Jelena Đurđević je uzela stvar u svoje ruke i poentirala.

Na suprotnoj strani najefikasnija igračica susreta Slobodanka Škrbić pokušava „trojkom“, ali je pod faulom i od tri bacanja na 34 sekunde prije posljednjeg zvuka sirene koristi dva i smanjuje na 56:54.

Kada je Milica Ćuk poslije „ulaza“ sa desne strane i koša, pogodila i dodatno bacanjem pobjednik se već nazirao, da bi trijumf devojaka iz grada na Sani „ovjerila“ kapiten Zorana Petoš.

Mladost: Kozara 61:54 (10:18, 12:10, 24:13, 15:13)

Dvorana: Mladost
Sudije: Đorđe Mitrović, Mia Dojčinović, Bojan Kosić (svi iz Banjaluke)