kk-prijedor-ekipa-2016-17-1Košarkaši Prijedora su u 4.kolu Prve lige Republike Srpske ubjedljivo savladali ekipu HEO sa 74:54 (13:22, 19:12, 17:9, 25:11), ostvarivši treću ovosezonsku pobjedu, uz jedan poraz.

Pred kraj prve četvrtine, kada je osjetnija prednost bila na strani rivala iz Bileće, jer je na semaforu stajao rezultat 9:22, krenuli su agresivnije i u drugom periodu stigli do preokreta 24:23.

Poslije „velikog odmora“ predvođeni najefikasnijim igračem susreta Nemanjom Bilanovićem sa 19 poena te Nenadom Jovičićem, koji je imao 14 poena, 12 skokova i jednu asistenciju, domaći su dominirali na parketu i u finišu stigli do 18 poena razlike (67:49).

Ubjedljiv trijumf nije im izmakao iako je trener Danilo Palalić u posljednjim trenucima pružio priliku i igračima sa manjom minutažom.

-Nije u ovoj utakmici bilo tako jednostavno na terenu dobiti Bilećane, kao što to rezultat govori, pogotovo što smo loše „otvorili“ utakmicu. Potcijenili smo oslabljenu ekipu gostiju, koja je došla bez jednog veoma bitnog igrača. Nije to smjelo da nam se dogodi. Reagovali smo poslije prve četvrtine i odigrali malo bolje, vratili rezultatsku „klackalicu“ do poluvremena, a u trećoj četvrtini preuzeli kontrolu u igri. Presudio je naš veći izbor igrača u odnosu na protivnika, njihova „zona“ 40 minuta je sve „umrtvila“, nije nas išao najbolje šut,posebno sa spoljnih pozicija. Tada je teže da se osjetnije „odlijepite“, međutim, ipak sam zadovoljan pobjedom, a već se okrećemo narednom rivalu, gostovanju višegradskoj Vardi, koja je prošle godine nastupala u elitnom rangu i moramo mnogo bolje da odigramo ukoliko želimo da ih iznenadimo – naglasio je Palalić.

KK Prijedor: KK HEO (Bileća) 74:54 (13:22, 19:12, 17:9, 25:11)

Dvorana: „Mladost“
Sudije: Adamović, Zečević, Kosić (Banjaluka)