kk-prijedor-ekipa-2016-17-2U susretu jedine dvije neporažene ekipe nakon prva dva kola takmičenja u prvenstvu Prve lige Republike Srpske, košarkaši domaćeg Sokoca slavili su pobjedu nad ekipom Prijedora rezultatom 67:63.

Prvih 18.minuta susreta proteklo je u izjednačenoj igri u kojoj su se ekipe smjenjivale u vođstvu.

Nakon toga slijedi serija Prijedorčana 15:0 kojom od 30:27 (18.minuta) stižu do 30:42 (24.minuta).

Domaći se „bude“ pa odgovaraju još većom serijom 21:0 pa od 32:46 (25.minuta) dolaze do 53:46 (32.minuta).

Izabranici Danila Palalića se ne predaju pa jedinim poenima Stakića dvije minute do kraja ponovo imaju minimalnu prednost 59:60.

Ipak, do kraja meča Sokočani se bolje snalaze uz podršku svojin navijača pa stižu do pobjede 67:63 i ostaju neporaženi na čelu tabele.

Kod domaćih su prednjačili Pečenica sa 24 i Milidrag sa 15 poena, dok je sjajan učinak Nemanje Bilanovića u redovima Prijedorčana od 31 poena bio nedovoljan za pobjedu.

KK SOKOLAC: KK PRIJEDOR 67:63 (13:13, 17:17, 13:16, 24:17)