skola atletike lusija kimani-trka oslobodjenja beograda (1)Aleksa Ilić, član Škole atletike „Lusija Kimani“ iz Prijedora, nastavljajući niz uspješnih rezultata ove godine, osvojio je prvo mjesto u kategoriji mlađih pionira, na tradicionalnoj 64. uličnoj „Trci oslobođenja grada Beograda“ u prestonici Srbije.

-Koliko je Ilić uložio truda da dođe do pobjede na dionici od 1.000 metara govori činjenica da je nakon trke iscrpljen završio u kolima „Hitne pomoći“. Naravno, poslije ukazane pomoći, spreman je za nove izazove – rekao je trener Siniša Marčetić.

U pomenutoj uzrasnoj konkurenciji Sandro Ćorić zauzeo je treće mjesto, kod pionirki isti plasman ostvarila je Dajana Vukić, dok je veoma dobra, među juniorkama (2.000 metara) bila Sanja Majstorović, koja je zauzela peto mjesto.

Foto – Škola atletike „Lusija Kimani“

skola atletike lusija kimani-trka oslobodjenja beograda (2) skola atletike lusija kimani-trka oslobodjenja beograda (3)