U okviru 27. kola Prve lige Republike Srpske, fudbaleri “Rudar-Prijedora” deklasirali su “Leotar” iz Trebinja rezultatom 5:0.

Meč dva bivša premijerligaša protekao je apsolutno u znaku domaćih i može se reći da je na terenu “postojao samo jedan tim”.

“Rudari sa Sane” su odigrali ponajbolji meč ove sezone, u proljetnom dijelu sigurno najbolji.

Od prvog sudijskog zvižduka posebno raspoložen za igru bio je Đani Salčin.

Nakon njegovog slobodnog udarca sa lijeve strane u 9. minuti pogodio je Da Silva za vođstvo Prijedorčana.

Šest minuta kasnije “slobodnjak” sa desne strane, Salčin ubacuje, kapiten Pekija pogađa za 2:0.

Na isteku pola sata igre najbolji pojedinac meča realizovao je najstrožu kaznu dosuđenu nakon što je odbrambeni igrač gostiju igrao rukom u svom šesnaestercu.

Rezultatom 3:0 otišlo se na odmor a treba reći da su domaći imali još nekoliko izglednih situacija za postizanje pogotka.

Gdje je stao u prvom poluvremenu Salčin je nastavio u drugom.

Igrao se 53. minut kada je pogodio za visokih 4:0 i to desnom, “slabijom” nogom.

“Petarda” je pukla u 65. minuti kada je svoj drugi pogodak na meču postigao i Da Silva.

Bio je to njegov već 10. gol ovog proljeća.

Prava je šteta što najmlađi domaći fudbaler Marko Šebez svoju dobru partiju nije krunisao prvim prvenstvenim pogotkom.

Do kraja su Prijedorčani imali još nekoliko prilika ali rezultat se nije mijenjao.

Gosti za 90. minuta nisu uradili ništa vrijedno pomena.

Rudar-Prijedor: Leotar 5:0 (3:0)

Gledalaca: 200
SudijA: Stefan Đukić (Ugljevik)
Strijelci: Da Silva u 9. i 65., Pekija u 15. i Salčin u 30. (penal) i 53. minuti
Žuti kartoni: Bekić, Raković (Rudar -Prijedor), Đajić (Leotar)

Trišić, Sajak, Pekija, Salčin, Šebez (Njamculović), Živanović (Marić), Bekić (Rauš), Raković, Amoa (Smajić), Bilbija, Da Silva (Kesić)