U Prijedoru je proteklog vikenda odigran susret 13. kola Druge rukometne lige Republike Srpske – Grupa “Zapad”.

Ekipa ORK “Prijedor” je u komšijskom derbiju dočekala ekipu RK “Srednjoškolac” iz Novog Grada te je ostvarila pobjedu rezultatom 29:26 (16:10).

Domaći su bolje odigrali prvo poluvrijeme kada su stekli “opipljivu” prednost od šest golova.

U nastavku igre gosti su dali sve od sebe da ublaže poraz i u tome su na kraju uspjeli.

Kod domaćih najefikasniji je bio Đaković sa 13 golova dok su golmani imali ukupno 19 odbrana.

U redovima “Srednjoškolca vrijedi istaći Radišića koji je postigao 12 golova.

Prijedorčani su drugi na tabeli Druge lige “Zapad”.

ORK “Prijedor”: RK “Srednjoškolac” (Novi Grad) 29:26 (16:10)

Dvorana “Mladost”
Sudije: Anušić/Anušić
Isključenja: Prijedor – 6 minuta, Srednjoškolac – 10 minuta
Sedmerci: Prijedor – 2(4), Srednjoškolac – 7(9)

ORK Prijedor
Stevandić 5, Bojić, Škarić 3, Kondić 2, Mudrinić 4, Đaković 13, Novaković 2, Vranješ, Marčetić-5 odbrana, Kragulj-14 odbrana