Kuglaši prijedorskog “Rudara” danas su se upisali u istorijske knjige ovog sporta u Bosni i Hercegovini.

Naime, Prijedorčani su sa 3.751 oborenim čunjem ostvarili najbolji ekipni rezultat svih vremena kada su u pitanju bh. ekipe u ovom sportu.

“Rudar” je na gostovanju ekipi “Zrinski” Ljubače na kuglani “Arena Bakarni” u Brčkom slavio pobjedu 7:1 a samo dva čunja nedostajala su da bude maksimalnih 8:0.

Krenimo redom.

U prvom bloku na ovoj šestostaznoj kuglani za “Zrinski” su nastupili Muminović, Marko Kovačević i Mahmutović, dok je trener Drinčić na megdan poslao Kneževića, Marka Trklju i Paštara.

Od starta su gosti stavili do znanja da ih interesuje samo trijumf i novi bodovi u borbi za titulu.

Sjajni su bili Marko Trklja i Đorđe Paštar koji su oborili po 653 čunja i sa po 4:0 u setovima donijeli prve poene svom timu.

Na visini zadatka bio je i Siniša Knežević kome je je samo jedno oboreno drvo nedostajalo do granice od 600 ali je nakon 2:2 u setovima zahvaljujući +41 osvojio i treći poen za “Rudar”.

Nakon prvog bloka se već mogao naslutiti pobjednik jer su Prijedorčani imali 3:0 i +223 u oborenim čunjevima.

Nastavak je donio duele Ninića, Tokića i Dražena Kovačevića za domaće i Stijepića, Miodraga Trklje i Miljatovića za goste.

Ninić je dobio prvi set protiv Stijepića, ali je iskusni Prijedorčanin nakon toga došao do svoje igre i dobio naredna tri i osvojio novi bod za “Rudar”.

Kapiten Miljatović se vratio u tim nakon kraće pauze i takođe sa 3:1 savladao svog protivnika Kovačevića.

Posljednji duel bio je i ubjedljivo najneizvjesniji.

Tokić je u prva dva seta bio bolji od Miodraga Trklje ali je potom igrač “Rudara” zaigrao odlično.

Redale su se “devetke” i dobra “čišćenja” pa je došao na prag preokreta.

Ipak u pretposljednjem hicu igrač “Rudara” je imao svoj jedini današnji promašaj pa je na kraju ostao “kratak” za jedan čunj do podjele boda odnosno dva za pun plijen i maksimalnu pobjedu Prijedorčana.

U redovima Prijedorčana su prezadovoljni ostvarenim rezultatom.

Današnji 28. januar 2024. godine ostaće upisan u istoriju kuglaškog kluba iz grada na Sani.

Ostvaren je rezultat koji predstavlja rekord neke bh. ekipe, a naravno i klupski rekord “Rudara”.

KK “Zrinski” Ljubače: KK “Rudar” Prijedor 1:7 (3.458: 3.751)