U susretu 7. kola Prve lige RS, rukometaši “Prijedora” slavili su na domaćem terenu protiv ekipe “Višegrada” rezultatom 30:28 (15:12).

Na početku meča igralo se “gol za gol” a do prve “opipljivije” prednosti stigli su domaći serijom 5:0 pa je u 18. minuti bilo 10:5.

Gosti do odlaska na odmor prilaze na -3 (15:12).

U prvih osam minuta nastavka Višegrađani prave seriju 8:3 i dolaze do prednosti +2 (18:20).

Domaće u igri drže Dugajlić u napadu i Babić na golu.

U periodu od 48. do 57. minute Prijedorčani serijom 6:2 dolaze do 28:25.

Gosti se ne predaju i postižu dva brza pogotka.

Ipak, golovima najboljeg pojedinca susreta Mirka Dugajlića i mladog Bojana Škarića domaći utakmicu privode kraju za konačnih 30:28.

Iako je poražena, ekipa “Višegrada” se pokazala u veoma dobrom izdanju i pravo je čudo da u prvih sedam kola nisu osvojili niti jedan bod.

Za trijumf domaćih najzaslužniji je bio Dugajlić sa 15 golova te Babić sa 16 odbrana.

Kod gostiju iz Višegrada, Lukić je imao 11 odbrana, dok je Kuburović postigao 12 a Đorđo Racković 10 pogodaka.

Nakon 7. kola ORK “Prijedor” se nalazi na 2. mjestu tabele Prve lige RS sa pet pobjeda i dva poraza, koliko ima i ekipa “Jedinstvo 2015” ali bolju gol-razliku.

ORK Prijedor: RK Višegrad 30:28

Dvorana “Mladost”
Bez gledalaca
Sudije: Anušić/Anušić
Isključenja: Prijedor 2 minuta, Višegrad 18 minuta
Sedmerci: Prijedor 7(9), Višegrad 6(6)

Babić-16 odbrana, Kovačević, Tubin, Đorojević, Vokić 4, Dugajlić 15, Blagojević, Stanić 1, Topić, Baltić 2, Kecman 3, Tadić, Balaban 2, Škarić 3

Višegrad
Lakić-10 odbrana + 1 sedmerac, N.Vujić, M.Vujić, V.Pecikoza, D.Pecikoza, I.Pecikoza, Bošković 1, Kuburović 12, Baranac 2, L.Racković 3, Stjepanović, Šijaković, Đukić, Đ.Racković 10