Iako silno oslabljeni neigranjem sedmorice povrijeđenih i na virus korona pozitivnih igrača, fudbaleri Rudar-Prijedora u komšijskom derbiju 15. kola m:tel Prve lige Republike Srpske porazili su na svom terenu Slobodu iz Novog Grada 1:0 (1:0) i okitili su se titulom jesenjeg šampiona Srpske.

Već nakon 60 sekundi u Prijedoru viđeno je mnogo uzbuđenja, ali i krvi!

Poslije kornera za Rudar-Prijedor, stvorila se gužva u šesnaestercu Slobode, arbitar Velibor Gigović dosudio je kazneni udarac za domaće, ali deblji kraj izvukli su kapiten Prijedorčana Nemanja Pekija i gostujući fudbaler Mateja Dodig, koji su u žestokom sudaru doživjeli povrede glava.

Zbog razbijene glave i obilja krvi, Pekija je završio u Hitnoj pomoći, a umjesto njega u igru je ušao Mario Sajak, dok je povrijeđenog Dodiga zamijenio Lazar Radišić.

Nakon višeminutne pauze, pošto se situacija smirila, u petom minutu Luka Kulenović precizno je izveo jedanaesterac i osigurao “rudarima” prednost.

Upravo je Sajak u 26. minutu mogao poduplati prednost svog tima, ali je šutirao pored gola.

Dva minuta kasnije Kulenović je ponovo pokušao, ali ovaj put golman Slobode Elvir Trako bio je uspješniji.

Nedugo zatim, na drugoj strani zaprijetio je Miloš Galin, ali se Kenan Topolović nije dao iznenaditi i izbacio je loptu u korner.

Još jednu priliku za drugi pogodak imao je Kulenović u nadoknadi prvog poluvremena.

Šutirao je iz velike udaljenosti iz slobodnog udarca, međutim ostalo je 1:0.

Veliku šansu u 70. minutu da riješi meč ponovo je imao Kulenović. Sajak je odlično prošao po desnoj strani, centrirao, strijelac jedinog gola dobro je zahvatio loptu glavom, a ona je fijuknula pored desne stative.

Nedugo zatim još jedna šansa za “rudare”, ali Trako brani šut Stefana Gavranovića.

Ponovo u 82. minutu gužva pred golom Novljana. Marinko Rastoka uposlio je Dejana Glišića, ali opet se Trako dobro snašao i odbranio i ovaj šut.

Po svemu prikazanom, Prijedorčani su ovaj trijumf zaslužili, a s obzirom da su pokazali najviše u jesenjem dijelu prvenstva, jesenja kruna sasvim zasluženo zimovaće u Prijedoru.

RUDAR-PRIJEDOR: SLOBODA 1:0 (1:0)