kk prijedor-media day (2)Susretima 1. kola počeo je šampionat Republike Srpske za košarkaše. Na gostovanju u Gradišci Košarkaški klub „Prijedor” ostao je bez planiranih bodova.

Košarkaši “Kozare”, novajlije u prvenstvu, slavili su rezultatom 70:57. Košarkaši „Prijedora” su u poslednjoj četvrtini odigrali dobro i taj dio susreta dobili rezultatom 17:11. U ostalim četvrtinama je bilo 23-18 ,18-8, 18-14 za „Kozaru”iz Gradiške.

U krajiškom derbiju kola „Kozara” je nametnula svoj ritam od početka utakmice i vrlo snažnom odbranom natjerala protivnika na veliki broj grešaka. Uz visok procenat šuta u napadu košarkaši „Kozare” su konstantno održavali prednost koja je u trećoj četvrtini dostigla čak 21 poen razlike.