Fudbaleri OFK Brdo Hambarine “petardom” su ispratili goste iz FK Ravan Međeđa u 22.kolu Regionalne lige Republike Srpske-grupa Zapad.

Ekipa koja je ovog proljeća umjesto na “Vedrom polju”, zbog podzemnih voda na svom terenu, kao domaćin igrala u Ljubiji i na prijedorskoj “Poljani”, od početka meča je bila bolji protivnik i bilo je samo pitanje vremena kada će gosti “kapitulirati”.

Mešić je volej udarcem nakon prekida “načeo” mrežu Vujanovića u 17.minuti, Babić je nakon duže akcije svog tima udvostručio prednost u 34.minuti.

Ako je bilo sumnji u ishod meča, one su otklonjene početkom drugog poluvremena.

Deumić je pogodio glavom nakon slobodnog udarca u 48., a tri minute kasnije kapiten Karupović je nakon ubacivanja iz kornera povisio na 4:0.

Konačan rezultat postavio je u 76.minuti “rezervista” Muhić.

OFK Brdo: FK Ravan 5:0 (2:0)

Stadion: “Poljana”
Sudija: Milan Gvoudem (Prijedor)
Strijelci: Mešić u 17., Babić u 34., Deumić u 48., Karupović u 51. i Muhić u 76.minuti
Žuti kartoni: Miljević(Brdo), Vranješ, Milivojac(Ravan)

Brdo
J.Vidović, Karajica, Ž.Vidović, Karupović(Ramić), Zdjelar, Babić, Mešić, Miljević, Islamovski(Muhić), Deumić, Kljajić(Tica)

Ravan
Vujanović, Trkulja, Škarić, Vranješ, Borojević, Milivojac, Jerić, Gačić, Misimović, Blagojević(Goga), Burazor