Košarkaši Prijedora pobjedom su otvorili takmičenje u Prvoj ligi Republike Srpske.

Izabranici trenera Palalića sigurnim trijumfom 77:59 (19:12, 15:16, 21:17, 22:14) slavili su protiv košarkaša Slavije 1996 iz Istočnog Sarajeva pred svojim simpatizerima.

S obzirom da je tek početak šampionata donekle je i razumljiva nešto lošija igra u napadu obje ekipe na početku susreta pa je na polovini 5.minute bilo tek 3:2.

Ipak, do kraja prve četvrtine strijelci su se „razbudili“ a Prijedorčani su stekli +7 (19:12).

Druga četvrtina je donijela nešto bolju igru košarkaša Slavije 1996 i to je bio jedini period igre u kojem su uspješno parirali domaćinu.

U nastavku su dominirali iskusni kapiten Stakić i Nemanja Bilanović pa je trener Palalić dao priliku svim igračima da „osjete“ parket.

Na kraju sasvim zasluženih 77:59 za ekipu Prijedora, a novajlije u timu Rajković i Todorovac te povratnik Ivetić pokazali su da će biti dobra pojačanja za podmlađenu ekipu prvoligaša iz Prijedora.

Najefikasniji igrač kod domaćih bio je Stakić sa 16 a pratili su ga Nemanja Bilanović i Rajković sa 13 poena dok kod gostiju vrijedi spomenuti učinak Njegovanovića sa 14 poena.

U 2.kolu Prijedorčani gostuju u Foči kod ekipe Sutjeske.

KK Prijedor: OKK Slavija 1996 77:59 (19:12, 15:16, 21:17, 22:14)