U zaostaloj utakmici 25.kola Druge lige RS-grupa Zapad, lider iz Banjaluke je po kišovitom vremenu zasluženo slavio i povećao prednost u odnosu na drugoplasiranu novogradsku Slobodu na 10 bodova, Omarska: Željezničar Sport tim 0:2.

Izabranici trenera Milenka Vuleta ušli su motivisani u meč, napadali, a u 15.minuti Aleksandar Višić izašao je „jedan na jedan“ pred golmana Mladena Kukriku koji je sjajno intervenisao.

Fizički spremniji gosti poveli su poslije kontranapada Nikola Jokanović u 40.minuti za rezultat poluvremena od 0:1.

U nastavku igralo se otvoreno sa obje strane.

„Željo“ je i dalje za prilikama vrebao iz kontri, a najbolji akter meča Bojan Marković, u 71.minuti, svojim 25. golom kojim se na listi strijelaca lige u ovoj sezoni izjednačio sa svojim trenerom-igračem Branislavom Krunićem, donio je odlučujuću prednost Banjalučanima.

Gosti su se ovom pobjedom našli „na pragu“ plasmana u Prvu ligu RS.

Omarska: Željezničar Sport tim 0:2(0:1)