Pobjedom nad ekipom Blatne od 5:0 i porazom direktnog konkurenta Rasavaca na domaćem terenu od Rudara iz Blagaja, fudbaleri Ljubije preuzeli su vrh tabele Pete lige PFS Prijedor.

Dugo su domaći igrači “lomili” otpor gostiju, ali su tek u nastavku meča stigli do nova tri boda.

Na samom otvaranju drugog poluvremena pogodio je kapiten Vrućinić, da bi golovima Borisa Gajića i Kneževića u samo tri minuta pitanje pobjednika bilo riješeno.

“Petardu” u mreži Blatne donio je dvostruki strijelac Radulović u finišu susreta.

Ljubijanci su ovim trijumfom najavili nezgodno gostovanje u Blagaju kod domaćeg Rudara koji je iznenadio Rasavce pa je sigurno da nas derbi 11.kola ovog ranga takmičenja očekuje na meču ove dvije ekipe.

FK Ljubija: FK Blatna 5:0 (0:0)

Ljubija
Fudbalski stadion
Gledalaca: 70
Sudija: Neven Golubović (Prijedor)
Strijelci: Vrućinić u 46., B.Gajić u 65., Knežević u 67. i Radulović u 79. i 90.minuti