prijedor-bosna-sarajevo-jesen-1Rukometaši Prijedora i Dervente su u „srpskom derbiju“ u okviru 3.kola prvenstva Premijer lige BiH remizirali 26:26(13:14).

Izabranici trenera Saše Babića su do četvrtog boda (na startu savladali sarajevsku Bosnu, a potom poklekli u Doboju protiv Sloge) došli golom Nikole Jovanovića iz sedmerca šest sekundi prije kraja, nadoknadivši manjak od dva gola pri kraju meča 24:26.

Ekipa trenera Zorana Dokića, koja je u grad na Sani došla sa liderske pozicije i sa maksimalnim učinkom bila je bliža pobjedi, jer je imala najveću prednost od četiri gola, pošto je u 39.minuti na semaforu stajalo 14:18, ali je dozvolila domaćim igračima da se u 49.minuti „vrati u život“ vođstvom 21:20 i „na krilima“ publike izbjegnu poraz.

RK Prijedor: RK Derventa 26:26(13:14)

Dvorana: „Mladost“