prijedor-bosna-sarajevo-jesen-1Rukometaši Sloge su ostvarili prvu prvenstvenu pobjedu protiv Prijedora na domaćem terenu 35:31(17:15), pa su poslije poraza od Dervente na svom bunjištu prvom kolu upisali prva tri boda.

Već na samom početku Sloga je ostala bez najboljeg igrača Srđana Gavrića koji se povrijedio i više nije ulazio u igru. Gosti su igrali odlično, dok su domaći u tim trenucima pravili puno grešaka. Prijedorčani su vodili sve do finiša prvog dijela tačnije 28. minuta kada domaći serijom 4:0 prelaze u vođstvo 15:14. Na odmor Dobojlije odlaze sa prednošću 17:15.

U nastavku je Sloga bila mnogo bolja, popravila je svoju igru, a glavni predvodnici bili su u ovoj utakmici efikasni Amar Agić i organizator igre Boris Bosić.

Prijedorčani u 57.minutu stižu na minus jedan 32:31 i uvode utakmicu u neizvjestan finiš, a u 59. minutu golman Sloge Đorđe Bosić brani sedmerac Saviću. U preostalom vremenu Sloga je preko Agića i Sinnaovića stigla do pobjede 35:31.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Amar Agić sa 13, te Boris Bosić sa 9 golova. Kod gostiju najubojitiji je bio Srđan Savić sa 8, dok je Mihajlo Stošljević postigao 7 golova.

prijedor-sloga-izvjestaj (8)SLOGA – PRIJEDOR 35:31 (17:15)

Dvorana: Srednjoškolskog centra
Gledalaca: 200
Sudije: Marko Miljević i Zoran Petrović (Banja Luka)
Delegat: Haris Bradarić (Maglaj)
Sedmerci: Sloga 8(7), Prijedor 3(2)
Isključenja: Sloga 8, Prijedor 6.minuta

SLOGA:
Petrušić, Pejić 2, Krajišnik, Tulendić, Simić, Mišanović 1, Zekić 5, Bižić (odbrana), Zvekić, Agić 13(5), Bajović, Sinanović 4, Gavrć 1(1), Radić, Đ.Bosić (10 odbrana, sedmerac), B.Bosić 9(1)
Trener: Igor Pijetlović

PRIJEDOR:
Stošljević 7, Lukajić 3, Miljuš, Kecman 1, Balaban, Kaurin 4, Bajić, Janković 2, Topić (3 odbrane, sedmerac), Radaković, Jovanović 4, Mirković 2, Babić (4 odbrane), Savić 8(2)
Trener: Saša Babić
Igrač utakmice: Amar Agić (Sloga)