omarska-zupa (1)Fudbaleri Omarske su opravdali ulogu favorita u meču Druge lige RS-grupa Zapad, iako je Župa povela u 12.minuti.

U jeku dominacije izabranika trenera Milenka Vulete, klasični kontranapad gostiju iz Milosavaca.

Goran Zelenika se „stuštio“ između Bojana Romanića i Nemanje Maleševića i „matirao“ Dejana Inđića za 0:1.

U nastavku se dogodio potpuni preokret.

Već u 47.minuti novi kapiten Mirko Hrvaćanin je poslije udarca Darka Zdjelara sa 20 metara i odbijene lopte golmana Bojana Dulića bio priseban i izjednačio na 1:1.

omarska-zupa (2)U 67.minuti odigrali su akciju Aleksandar Višić i Vedran Panić, ovaj drugi centrirao, a Ognjen Jaćimović glavom postigao svoj 12. ovosezonski gol.

Devet minuta prije kraja Panić je još jednom bio „asistent“, odlično je centrirao, a Hrvaćanin drugi put u ovom meču zatresao mrežu, ponijevši epitet najboljeg igrača utakmice.

Tako su Omarščani zadržali drugu poziciju na tabeli Druge lige Republike Srpske-grupa Zapad sa 36 bodova, tri manje od lidera, dobojske Sloge.

omarska-zupa (3)FK Omarska: FK Župa 3:1(0:1)

Omarska
Stadion FK Omarska
Gledalaca: 200
Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka) 7,5
Strijelci: Hrvaćanin u 47. i 81. i Jaćimović u 67. za Omarsku, a Zelenika u 12.minuti za Župu
Žuti kartoni: Malešević, Grahovac (Omarska), Đ.Mihajlović, Ostojić, Brkić, Kostić (Župa)
Crveni karton: Ivan Brkić (Župa) u 85.minuti