prijedor-bosna visoko (1)Rukometaši Prijedora ostvarili su vrijednu pobjedu u 18. kolu Premijer lige BiH.

Prijedorčani su sasvim zasluženo na parketu Dvorane „Mladost“ savladali ekipu Bosne iz Visokog rezultatom 25:22 (14:9).

Domaći igrači su na startu meča poveli sa 2:0 a gosti do kraja nisu uspjeli stići ni do izjednačenja.

Nakon 7:6 u 14. minuti, izabranici Saše Babića prave seriju od 5:1 (26. minut) a stečenu prednost održavaju do kraja prvog dijela meča kada je bilo 14:9.

U prvih 30 minuta na golu Prijedora odličan je bio Beširević sa 8 odbrana.

Nastavak bolje „otvaraju“ gosti koji polako „tope“ prednost domaćih pa je u 46 minuti bilo 19:17.

Slijedi serija Prijedorčana od 4:1 koja rješava pobjednika jer Visočani nisu više imali snage za preokret.

Meč je završen rezultatom 25:22.

Najefikasniji kod domaćih bio je Savić sa 7 golova dok su sva tri golmana ukupno imala 17 odbrana.

Kod gostiju vrijedi istaći učinak Skopljaka koji je postigao 7 golova, dok su golmani imali ukupno 13 odbrana.

U poluvremenu utakmice publici su se predstavili polaznici Škole rukometa RK Prijedor koju vodi Saša Babić.

prijedor-bosna visoko (2) prijedor-bosna visoko (3) prijedor-bosna visoko (4) prijedor-bosna visoko (5) prijedor-bosna visoko (6) prijedor-bosna visoko (7)