rudar prijedor-zeljeznicar-rezultat (1)Za Rudar-Prijedor, kojeg su u 18 jesenjih mečeva u Premijer ligi BiH vodili treneri Boris Gavran (13 kola) i u poslednjih pet Zlatko Jelisavac, nastupila su 23 fudbalera.

Bez predaha je bio samo golman Dalibor Kozić sa maksimalnim učinkom, jer je branio na svih 18 utakmica i među stativama proveo 1.620 minuta.

Vrijedan pažnje je podatak da je pouzdani 27-godišnji čuvar mreže nezamjenljiv u borbama za bodove u dresu „rudara sa Sane“ još od 30.marta 2014.godine, kada se u Mostaru protiv Veleža (0:1) našao među stativama u drugom poluvremenu i potom u narednih šest mečeva do kraja te sezone u elitnom rangu, kao i na svih 26 susreta u prvenstvu Prve lige Republike Srpske 2014/15.

Tako je „jedinica“ Rudar-Prijedora „nanizala“ ukupno 51 susret za bodove sa 4.545 minuta.

Jesenas je njemu uz rame bio neumorni „vezista“ Bojan Burazor sa 17 utakmica (1.529 minuta), a po 16 su odigrali Čedomir Ćulum (1.340) i Filip Arežina (1.318), dok su po 15 imali: Aleksandar Jovičić (1.350), Nebojša Pejić (1.415), Nemanja Pekija (1.199) i Petar Kunić (901), slijede kapiten Nebojša Šodić sa 13 (1.121), Dejan Kojić sa 12 utakmica (1.043 minuta)…

U dobijanju žutih kartona (Rudar-Prijedor ih je imao ukupno 50) prednjačili su Čedomir Ćulum i Aleksandar Jovičić, koji su po šest puta opomenuti, slijedi Nebojša Šodić sa pet i tako dalje.

Crveni karton jedino je „zaradio“ Stipe Miloš.

Među osam igrača koji su se upisali u listu strijelaca („zeleno-crni“ su postigli skromnih 16 golova) istakli su se Filip Arežina (četiri) i Mirza Džafić sa tri pogotka.

Siniša Radoja, Zoran Milutinović i Petar Kunić postigli su po dva, a Dejan Kojić, Nemanja Pekija i Nebojša Mrkić po jedan gol.