zeljeznicar-rudar prijedor-prijateljska-izvjestaj (6)Fudbaleri Rudar-Prijedora ostvarili su ubjedljiv trijumf u četvrtoj prijateljskoj utakmici u sklopu prvog dijela priprema za nastavak prvenstva Premijer lige BiH.

Prijedorčani su rezultatom 5:0 (2:0) savladali Slobodu iz Mrkonjić Grada, člana Prve lige Republike Srpske.

Utakmica je igrana u Banjaluci na stadionu FK Željezničar, na terenu sa umjetnom podlogom.

Izabranici trenera Jelisavca su do vođstva stigli u 15. minuti kada je Zoran Milutinović sigurno izveo penal.

Igrala se 35. minuta kada je isti igrač ponovo bio siguran izvođač najstrože kazne.

zeljeznicar-rudar prijedor-prijateljska-izvjestaj (3)U nastavku igru, Jelisavac je dao šansu i „rezervistima“ a golovi za ubjedljiv trijumf pali su u finišu meča.

Kojić je pogodio u 79. minuti dok je Antonić bio strijelac pet minuta kasnije.

Konačan rezultat postigao je svojim drugim pogotkom Dejan Kojić u 86. minuti susreta.

Drugim trijumfom, uz dva remija, u četiri pripremne utakmice, Rudar-Prijedor je okončao prvi dio priprema.

Već sutra, „rudari sa Sane“ kreću put Makarske gdje će obaviti drugu fazu priprema pred proljetni dio Premijer lige BiH u koji ulaze sa ciljem da izbore opstanak.

zeljeznicar-rudar prijedor-prijateljska-izvjestaj (17)